srenfrderu

Резервација карата

051/314-006

Радно вријеме

08.00h - 20.00h

Радно вријеме (субота)

17.00h - 20.00h

АЛЕКСАНДАР СТОЈКОВИЋ

Датум и мјесто рођења: 21. 10. 1972. у Санском Мосту
Образовање: студиј Глуме на Академији уметности БК Београд
Вјештине: мачевање, руковање оружјем, јахање
Страни језик: руски, енглески – средњи ниво.

УЛОГЕ У НАРОДНОМ ПОЗОРИШТУ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

Kрaљ Александар, Златно доба, режија Жељко Стјепановић (2020)
Краљ Александар I Карађорђевић, Дучић, режија Југ Радивојевић (2020)
Иља Петрович, поручник, Злочин и казна, режија Душан Петровић (2019)
Мачак, Представа Хамлета у селу Мрдуша Доња, режија Никола Пејаковић (2018)
Отац, Каролина Нојбер, режија Кокан Младеновић (2018)
Покојни Јанко Хорват, Сабирни центар, режија Марко Мисирача (2017)
Том, Велика илузија, режија Драган Остојић (2017)
Ђорђе, Зоолошка прича, режија Никола Пејаковић (2016)
Вуле Пупавац, Подвала, режија Ђурђа Тешић (2016)
Мићун, Синови умиру први, режија Марко Мисирача (2016)
Милан, Урнебесна трагедија, режија Милица Краљ (2015)
Више улога, Часови у којима ништа нисмо знали једни о другима, режија Младен Матерић (2015)
Кум Света Милосављевић, Мрешћење шарана, режија Егон Савин (2014)
Борис Аненков, Праведници, режија Бојана Лазић (2014)
Тасо, Ожалошћена породица, режија Никола Пејаковић (2013)
Више улога, Кухиња, режија Младен Матерић (2013)
Гремио, Укроћена горопад, режија Владан Ђурковић (2012)
Бора Шнајдер, Развојни пут Боре Шнајдера, режија Душан Петровић (2012)
Лако, Одумирање међеда, режија Даријан Михајловић (2011)
Иван Александрович Хлестаков, Ревизор, режија Југ Радивојевић (2011)
Мето и Хрвоје, Седам и по, режија Александар Пејаковић (2011)

Помоћник министра, Мој брат, режија Милан Караџић (2010)
Проводаџија, Женидба и удадба, режија Ђурђа Тешић (2010)
Ујак, Балон од камена, режија Филип Гринвалд (2009)
Јовица Јерковић, Народни посланик, режија Никола Пејаковић (2008)
Душко, Није човјек ко не умре, режија Жељко Стјепановић (2008)
Симон, Дивље месо, режија Лари Запија (2008)
Ервин, Стаза дивљачи, режија Филип Гринвалд (2008)
Паша 10 и Хришћанин 2, Омер паша Латас, режија Небојша Дугалић (2007)
Лаврентије, Ромео и Јулија, режија Душан Петровић (2007)
Лафевр, Мадам Сан Жен, режија Милица Краљ (2007)
Наредник, Мајка Храброст и њена дјеца, режија Мира Ерцег (2006)
Господин Михајловић, Је ли било кнежеве вечере?, режија Кокан Младеновић (2006)
Чеда Урошевић, Госпођа министарка, режија Милица Краљ (2006)
Писарчић, Јазавац пред судом, режија Павле Лазић (2005)
Рајко Певац, Свети Георгије убива аждаху, режија Душан Петровић (2005)
Конте од Албафиорите, Мирандолина, режија Катарина Петровић (2005)
Омер и исљедник, Бан први (Немогућа мисија), режија Предраг Штрбац (2004)
Учитељ Бољарић, Петар Кочић, режија Јовица Павић (2004)
Светозар Поповић, Власт, режија Катарина Петровић (2004)
Сатин, 101 година на дну, режија Јовица Павић (2003)
Мита, Лажа и паралажа, режија Владимир Лазић (2002)
Војин, отац, Породичне приче, режија Јовица Павић (2002)
Димитрије Црнобарац, Како засмејати господара, режија Кокан Младеновић (2002)
Василиј, Кокошка, режија Предраг Штрбац (2001)
Гуљачки Павел Сергејевич, Мандат, режија Оливера Ђорђевић (2001)
Милош, А јутра више нема (Наказе), режија Ненад Гвозденовић (2001)
Танаско, Чудо у Шаргану, режија Душан Петровић (2001)
Себастијан, Богојављенска ноћ, режија Кокан Младеновић (2000)

АНГАЖМАНИ ИЗВАН НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ
УЛОГЕ У ДРУГИМ ПОЗОРИШТИМА (избор)

Позориште Приједор

Петар Смиљанић, Хотел 1948, режија Жељко Касап (2016)
Душко, Није човјек ко не умре, режија Марко Мисирача (2019)
Александар Карађорђевић, престолонасљедник; Миливоје Анђелковић – Кајафа, пуковник,
комадант Дунавске дивизије првог позива, Колубарска битка, режија Александар Дунђеровић (2018)
Суљо Сејдић – Пршљо, Дјелидба, режија Марко Мисирача (2012)
Љупче, Будимиров син, Херој нације, режија Жељко Касап (2010)
Инспектор Ренс, Шта је собар видио, режија Александар Пејаковић (2009)

ТВ СЕРИЈЕ

Радојица Жунић, Кости, режија С. Хајдуковић, БОСОНОГА (2020)
Нечиста крв, режија М. Петровић, Г. Станковић, РТС/ THIS AND THAT PRODUCTION (2020)
Мирко, Хотел Балкан, режија С. Карановић, БОСОНОГА (2020)
Пршо, Сенке над Балканом, режија Д. Бјелогрлић, КОБРА ФИЛМ/ РТС/ СКОПЈЕ ФИЛМ
Мирза, Жигосани у рекету, режија М. Савић, Д. Бјелогрлић, КОБРА ФИЛМ/ UNITED MEDIA (2019)
Боро, Група, режија Д. Ђурковић, У. Томић, РТС/ VISION TEAM (2019)
СТУДИО/ РТРС/ ИСКРА/ МРТВ/ UNITED MEDIA (2017)
Поручник Ђокић, Чизмаши, режија М. Драгичевић, М. Тимотијевић, EYE TO EYE/ РТС (2015)
Чичак, Месо, режија С. Хајдуковић, БОСОНОГА (2017)
Душан, Луд, збуњен нормалан, режија Е. Јукић, ФИСТ (2013)
Зока, Криза, режија Е. Јукић, НОВА ТВ (2013)
Конзул Аџемовић, На путу за Монтевидео, режија Д. Бјелогрлић, INTERMEDIA NETWORK/ РТС (2013)

Чедо, Добро јутро, комшија, режија М. Марјановић, БН ТВ, РТВ Приједор (2012)

ФИЛМОВИ

Пацијент, Асиметрија, режија М. Нешковић, THIS AND THAT PRODUCTION/ CODE
BLUE PRODUCTION/ FILMSKI CENTAR SRBIJE/ KOREKTIF/ NIGHTSWIM (2019)
Салкан, Топ је био врео, Топ је био врео, режија Б. Скерлић, ДРИНА ФИЛМ/БАЛКАН ФИЛМ (2014)
Јатак II, Фалсификатор, режија Г. Марковић, ДРИНА ФИЛМ (2013)
Цоле, „Непријатељ“, режија Д. Зечевић, BIBERCHE PRODUCTIONS/ BALKAN FILM
(BIH)/ MAXIMA FILM (HRVATSKA)/ TIVOLI FILMS (MAĐARSKA
) (2011)
Пикси, 32. децембар, режија С. Хајдуковић, ВИЗАРТ (2009)
Поднаредник Милко, Св. Георгије убива аждаху, режија С. Драгојевић, СВЕТИ ГЕОРГИЈЕ УБИВА АЖДАХУ (2009)
Мајор Змијањац, Турнеја, режија Г. Марковић, ТЕСТАМЕНТ ФИЛМ/БАЛКАН ФИЛМ (2008)

НАГРАДЕ

Награда стручног жирија за најбољег глумца за улога Тасе у представи Ожалошћена
породица
, XX Театар фест, Добој (2019)
Мала лиска за најбољег глумца вечери за улогу Јанка Хорвата у представи
Сабирни центар,
XV Међународни фестивал комедије „Мостарска лиска”, Мостар (2018)
Зоранов брк за најбоље глумачко остварење вечери за улогу Јанка Хорвата у представи
Сабирни центар), XXVI Фестивал „Дани Зорана Радмиловића” Зајечар, Србија (2017)
„Зоранов брк” за најбоље глумачко остварење вечери за улогу Мићуна у представи
Синови
умиру први
, XXV Фестивал „Дани Зорана Радмиловића”, Зајечар, Србија (2016)
Награда жирија публике за најбољу мушку улогу, улога Мићуна у представи
Синови умиру
први
, XXXIII Сусрети позоришта/казалишта, Брчко (2016)
Једна од пет равноправних глумачких награда стручног жирија за улогу Мићуна у представи
Синови умиру први, XXXV Позоришне/Казалишне игре, Јајце (2016)
Награда стручног жирија за најбољег глумца Фестивала за улогу Мићуна у представи
Синови умиру први, XVII Театар фест, Добој (2016)
Награда за најбоље глумачко остварење за улогу Тасе у представи
Ожалошћена породица,
XXXIII Позоришне/Казалишне игре, Јајце (2014)
Глумац вечери по оцјени стручног жирија за улогу Тасе у представи
Ожалошћена породица,
Фестивал глумачких свечаности „Миливоје Живановић”, Пожаревац, Србија (2014)
Награда стручног жирија за најбољег младог глумца за улогу Чеде у представи
Госпођа
министарка
), Вршачка позоришна јесен, Вршац, Србија (2007)
Награда стручног жирија за мушку улогу, улога Лафевра у представи
Мадам Сан Жен,
Позоришне/Казалишне игре, Јајце (2007)
Награда за најбољег глумца НПРС у сезони 2001/2002.

Контакт: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

0
Shares